Pluszak – miłe wspomnienie z dzieciństwa

Ciepło i bezpieczeństwo jest dla dziecka bardzo istotną sprawą. Są zabawki stworzone specjalnie po to, by być przez dzieci przytulane i kochane. Pluszaki, bo o nich mowa, stają się czasami przyjaciółmi na całe dzieciństwo. Widok dziecka obejmującego swoją pluszową zabawkę i zasypiającego spokojnie w świetle nocnej lampki jest jednym z najpiękniejszych widoków.

Pluszaki – wspomnienia z dzieciństwa

Większość dorosłych jest w stanie przypomnieć sobie swoją ulubioną zabawkę z dzieciństwa. Klocki, gry i figurki z pewnością zapewniały sporo rozrywki i pobudzały do rozwoju wyobraźni. Jednak zazwyczaj najlepszym towarzyszem, a może nawet przyjacielem, był pluszowy miś stworzony chyba właśnie po to, by móc się do niego przytulać. Materiał, z którego został zrobiony, przyjął pewnie niejedną łzę kapiącą z policzka, jego miękkość pozwalała odpędzić koszmary i zasnąć spokojnie, to jemu opowiadało się różne historie i zwierzało sekrety. Jeśli ukochany pluszak zaginął na chwilę w domowym bałaganie, trzeba było wezwać na pomoc w poszukiwaniach wszystkich domowników.

Pluszaki – jaki pluszaki lubimy najbardziej?

Z pewnością pluszak w pierwszej kolejności kojarzy nam się z misiem – uszy, kokardka pod szyją, miękki brzuszek, czarne głębokie oczka. Jeśli nie miś, to z pewnością inny zwierzak – króliczek, piesek, kotek… Szczególnie dla tych, którzy nie posiadają w domu swojego żywego stworzonka. Dziś wybór pluszaków jest właściwie nieskończony. Oprócz tradycyjnych zwierzątek możemy przytulić się do postaci z bajek, smoków i dinozaurów, a nawet do pluszowych przedmiotów czy warzyw i owoców. Ważne, żeby były miękkie, może czasami zastępowały poduszkę.

Pluszak – nie tylko dla dziecka

Oczywiście, pluszaki nie są zarezerwowane tylko dla dzieci. Również dorośli lubią czasami dostać taki miękki prezent. Najczęściej z okazji walentynek, bo to zabawny i trochę nieśmiały sposób wyrażenia uczuć, powiedzenia komuś, że jest naszą sympatią. Taki prezent na walentynki w postaci pluszaka pozwoli roztopić serce, być może bardziej niż elegancka biżuteria.