Pluszaki to często pierwsi przyjaciele małego dziecka

Pluszowe zabawki znaleźć można w dzisiejszych czasach w każdym dziecięcym pokoju, sali zabaw bądź przedszkolu. Misie, pluszowe dinozaury i inne zwierzaki przyciągają uwagę zarówno chłopców jak i dziewczynek. Zabawa pluszowymi zabawkami niesie ze sobą wiele korzyści.

Dlaczego każde dziecko powinno mieć pluszowe zabawki?

Pluszaki wykonane są z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału. Nic więc dziwnego, że maluch łatwiej zasypia samodzielnie gdy przytula swoją ulubioną maskotkę. Ukochany miś uczy maluszka delikatności, opiekuńczości, pomaga się uspokoić i wyciszyć po pełnym emocji dniu. Bardzo często niewielka pluszowa zabawka dodaje dziecku otuchy podczas pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym, w czasie adaptacji w żłobku, w przedszkolu oraz podczas dłuższej podróży.

W sklepach internetowych oraz punktach stacjonarnych zabawki pluszowe dostępne są w wielu formach, na przykład:

– jako interaktywne misie, które śpiewają piosenki i wypowiadają proste frazy,

– pod postacią tradycyjnych misiów, ubranych w kolorowe ubranka,

– w formie kolorowych zwierzaków i dinozaurów,

– projektory wyposażone w delikatne melodie i łagodne światło.

Każda mała dziewczynka ucieszy się z pluszowej lalki, która jest lekka i niesamowicie miękka. Warte uwagi są misie, które po rozpięciu zamka pełnią funkcję ciepłego i przyjemnego kocyka. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas spacerów oraz dalekich podróży. Kocyk schowany w misia zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo poręczny.

Czy Pluszaki w przedszkolu to dobry wybór dla starszego dziecka?

Dzieci w wieku szkolnym z pewnością poczują się raźniej gdy w pokoju będzie towarzyszył im ciekawy pluszak. Aby dodać pociechom otuchy w trakcie roku szkolnego dobrym pomysłem może być kupno pluszowego breloka, który jest odwzorowaniem ulubionej postaci z gry lub kreskówki. Świetnym dodatkiem w pokoju młodzieżowym są poduszki pluszowe, przedstawiające planety, chmury oraz inne symbole. Poduszka w zabawnej formie z pewnością przypadnie do gustu każdemu nastolatkowi.